Dyno Araç Ekspertizi

DYNO TEST

Dinamometre (ya da kuvvet ölçer) bir otomobil motorunun beygir gücünü ve torkunu ölçmede kullanılır. Dyno testi, aracın motor performansını kompresyonunu rapor eder. Veriler karşılaştırılarak motor yorgunluğu hakkında bilgi alınır. Dinomometre testiyle aracın şanzıman kontrolleri de yapılır. Tüm vites geçiş aralıkları kontrol edilir. Şanzıman vites geçiş ve vuruntuları tespit edilir.

Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

  • Dyno test öncesinde gerekli iş güvenliği tedbirlerini almalı ve araç spanzetlerle yere sabitlenmeden test yapılmasına müsade edilmemelidir.
  • Fan desteği olmayan merdiven altı işletmeler sizlere büyük masraflar çıkarabilir. İşletmemizde 320Watt lık Fan desteği ile yol koşulları max. düzeyde sağlanmaya çalışılmaktadır. Bursada ekspertiz hizmeti alırken bu işlemleri güvenilir oto ekspertiz firmalarına yaptırmalısınız.

En kaliteli hizmeti almak ve detaylı bilgi almak için bize buradan ulaşabilirsiniz..

* Dyno öncesi, araçta yağ kaçakları ve turbo incelenir, araç dinamometre’ye hazır hale getirilir. Araçta Dyno cihazı üzerinde oluşabilecek arızalardan OTORAPOR sorumlu değildir ayrıca otorapor ustalarını uygun görmediği aracı dyno test yapmaları için zorlanamaz.

**Test öncesi soğutma sıvısının eksiksiz olduğundan emin olunmalıdır.

*** Yağ seviyesi ölçülmeyen, yağ seviyesi kritik araçlar dyno teste alınmamalıdır.

Araç Ruhsatlarında yazan KW değerini 1,36 ile çarparak HP (beygir) cinsinden güç değerini hesaplayabilirsiniz.

× Whatsapp