Oto Ekspertiz Hizmetlerimiz

OTO EKSPERTİZ HİZMETLERİMİZ
ARAÇ DOSYA SORGULAMA

Araç dosya sorgulamada aracın rehin, haciz, çalıntı, araç muayene, egzoz emisyon, OGS, KGS, HGS, ağır hasar (pert kaydı), sigorta geçmişi, tramer kaza raporu, trafik cezası ve vergi borcu ile İSPARK borç sorgulamaları gerçekleştirilir.

 

 

 

KAPORTA BOYA EKSPERTİZİ

Bu ekspertiz kapsamında araç şasi kontrolü, ön ve arka panel kontrolleri, gövde kontrolleri (mikron boya değeri ölçümü), çamurluk – kapı – arka bagaj – tavan kontrolleri, kaput – iç direk kontrolü, havuz sacı – direk – podye sacı kontrolleri ve tampon travers kontrolleri gerçekleştirilir.

ALT – ÖN – MEKANİK EKSPERTİZ

Bu ekspertiz kapsamında motor kayışları kontrolü, direksiyon kutusu kontrolü, el freni halatları kontrolü, yakıt deposu kaçak kontrolü, difrenasiyel kontrolü, şanzıman kontrolü, motorun yağ sızdırmazlığı kontrolü, diferansiyel ve transmisyon mili kontrolleri, arazi şanzıman (dört çeker) kontrolü, ön takım kontrolü, salıncak burçları – rotiller – akslar, rot kolu kontrolleri, radyatör ve fan kontrolü ile egzoz kontrolü yapılır.

 

 

MOTOR EKSPERTİZİ

Bu ekspertiz kapsamında motor koruyucu kapağı kontrolü, motorun elektrik tesisatı ve kablo kontrolü, soğutma suyu hortumları ve sızdırmazlık kontrolü, klima boruları kontrolü, motor yağı kontrolü, motor ısı, ses ve izolasyon kontrolü, radyatör kontrolü, hidrolik direksiyon boru kaçakları kontrolü, hidrolik yağı kontrolü, akü kontrolü, fren hidrolik kontrolü, antifiriz kontrolü, şanzıman ve diferansiyel yağı kontrolü ile turbo kontrolü gerçekleştirilir.

ÖN MUAYENE

Ön muayenede aracınız, trafiğe çıkan motorlu ve motorsuz araçların teknik açıdan yeterli olup olmadıklarının belirlendiği, TÜV TÜRK tarafından gerçekleştirilen periyodik araç muayenesinden önce TÜV TÜRK’teki işlemlere tabi tutulur. Bu ön muayene sonucunda ortaya çıkan eksiklikler detaylı bir biçimde rapor edilir.

DIŞ KONDİSYON EKSPERTİZİ

Bu ekspertiz kapsamında lastik tarihleri ve diş derinlikleri, far yıkama sistemleri, park lambaları, sis lambaları, farlar, stop lambaları, avadanlık ve davlumbazlar, jantlar, dış aksesuarlar, silecek kolu ve silecek lastikleri kontrol edilir.

İÇ KONDİSYON EKSPERTİZİ

Bu ekspertiz kapsamında hava yastıkları (airbag), iç konsol ve torpido, korna, direksiyon ve teyp tuşları, emniyet kemerleri, klima ve ızgaralar, camlar ve ayna motorları, direksiyon ve iç mafsal boşlukları, döşeme ve aksasuarlar, vites ve el freni kolu, koltuk ısıtma ve elektronik, silecek ve far kolu elektronikleri ile iç aydınlatma kontrolleri yapılır.

 

 

YANAL KAYMA TESTİ

Bu testte aracın ön ve arka dingillerinin rot ayarları kontrol edilir. Düz bir yolda giderken direksiyon bırakıldığında aracın sağa ya da sola kayıp kaymadığı, rot – balans ayarlarının düzgün olup olmadığı ve aks boşluklarının doğru olup olmadığına bakılır. Aracın yol tutuşunun sağlamlığını belirlemek açısından önemli bir testtir.

FREN TESTLERİ

Bu ekspertiz kapsamında fren diski ve fren balataları, fren kaliperi, fren servosu (westinghouse), ABS ve park (el) freni kontrolleri gerçekleştirilir.

 

 

 

SÜSPANSİYON TESTLERİ

Bu ekspertiz kapsamında amortisör ve yay, viraj demiri, salıncak, rot mili ve rot başı, tekerlek bilyaları, aks mili ve kardan mili (şaft) kontrolleri gerçekleştirilir.

DYNO TEST

Dinamometre (ya da kuvvetölçer) bir otomobil motorunun beygir gücünü ve torkunu ölçmede kullanılır. Dyno testi, aracın motor performansını kompresyonunu rapor eder. Veriler karşılaştırılarak motor yorgunluğu hakkında bilgi alınır. Dinomometre testiyle aracın şanzıman kontrolleri de yapılır. Tüm vites geçiş aralıkları kontrol edilir. Şanzıman vites geçiş ve vuruntuları tespit edilir.

 

ELEKTRONİK KONTROLLERİ

Bu ekspertiz kapsamında OBD / beyin, ABS / EBD / ESR / ASR / DSC / ABD, akü, gösterge panel elektronikleri, araç geçmiş arıza kayıtları, aktif / pasif arıza, anlık kilometre, hava yastık ikazları, merkezi kilit elektronik ünitesi, şarj, marş motoru, benzin ateşleme sistemi ve dizel ısıtma (kızdırma) kontrolleri gerçekleştirilir.

× Whatsapp